середа, 16 квітня 2025 р.

Інтелектуально-пізнавальна бібліотечна година «Люблю свій народ, ціную його звичаї».

 


Ми, українці, отримали в спадок багатющий скарб звичаїв, традицій нашого народу. Мусимо зберегти його, нічого не втративши,  щоб не перервався зв'язок поколінь, щоб зміцнювати генетичну пам'ять нашого народу.

З цією метою 16 квітня 2025 р. у читальному залі бібліотеки зі здобувачами освіти Ніжинського професійного аграрного ліцею у співпраці з бібліотекою-філіалом № 2 Ніжинської ЦБС проведено інтелектуально-пізнавальну бібліотечну годину «Люблю свій народ, ціную його звичаї». Світлана Харченко, бібліотекар філіалу № 2 Ніжинської ЦБС зробила цікавий огляд добірки літератури з даної тематики.

Протягом бібліотечної години команди учасників на швидкість складали  карту-пазл областей України, визначали область України за її унікальними особливостями, змагалися в ерудиції під час вікторини про Україну «Так чи ні?». Гарні результати показали під час конкурсу на знаходження відповідності між назвою та фото: пригадали назви українського стародавнього посуду, знарядь праці а також доповнили пропущені назви тварин та предметів в прислів’ях. Не обійшлося і без штучного інтелекту, який згенерував зображення українських фразеологізмів, а учасники спробували назвати їх.

 Дякуємо нашим активним учасникам, які показали, що цікавляться історією своєї країни та її традиціями. Бо у найтяжкі часи війни, ми як ніколи повинні об’єднатися у своєму бажанні відстоювати Україну, все українське, знати та шанувати нашу культуру, мову та традиції.
























вівторок, 8 квітня 2025 р.

Патріотична бібліотечна година "Російсько-українська війна. Наші Герої"

 


8 квітня 2025 року в читальному залі бібліотеки Ніжинського професійного аграрного ліцею проведено патріотичну бібліотечну годину «Російсько-українська війна. Наші Герої».  Говорили зі здобувачами освіти про героїзм і стійкість, безстрашність та жертовність наших воїнів-захисників, які з 2014 року виборюють нашу державність. 

Пригадали з учнями перші місяці повномасштабного вторгнення, оборону Ніжина, яку мужньо тримали зведені підрозділи військової частини, сапери 250 центру Сил підтримки, воїни 58 окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського, бійці територіальної оборони. Ніжин вистояв також завдяки багатьом звичайним людям, які допомагали Силам оборони і безпеки.

Війна жорстока та безжальна триває…  Сьогодні, унаслідок воєнної агресії росії, на жаль, Україна має не тільки Небесну Сотню, а й ціле Небесне військо...

Присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів-героїв, серед яких і випускники Ніжинського професійного аграрного ліцею.  Вони, ціною власних життів, відстоювали право на майбутнє України.

Схиливши голови, учні слухали пронизливу поезію Ліни Григорівни  Карпенко, яку вона присвятила Героям-захисникам: випускнику ліцею Євгену Коваленку та ніжинцю Олександру Мацієвському.

Пам’ятаймо, яку ціну щоденно платимо за право на життя та бережемо їх світлу пам’ять….










середа, 26 березня 2025 р.

Краєзнавча година у бібліотеці

     


26 березня 2025 року у читальному залі бібліотеки ДНЗ "Ніжинський професійний аграрний ліцей" спільно з бібліотекою-філіалом № 2 Ніжинської ЦБС (завідувачка Ніна Івасенко) для здобувачів освіти ліцею організовано та проведено краєзнавчий урок "Важлива історична дата: 400-річчя надання Магдебурського права". Це знакова подія, яка вирізняє наше місто з-поміж інших міст України.

Про важливість даної історичної події, її значення для економічного розвитку нашого міста цікаво та доступно розповів науковий співробітник Ніжинського краєзнавчого музею ім. Івана Спаського Роман Авраменко. Ліцеїсти з цікавістю слухали про події 400-річної давності: про систему міського самоврядування, судову систему, міський магістрат та його склад, розвиток ремісництва та торгівлі.
Після висвітлення теми Магдебурського права, Роман Сергійович відповів на числення питання від учасників: про легенди міста Ніжина, кількість храмів та їх розташування, про існування підземних ходів та багато ін.. Історія нашого міста чарує та захоплює: тож дякуємо пану Роману за цікавий екскурс у минуле і сподіваємося на нові цікаві зустрічі.
Учням ліцею представлено добірку літератури, у якій висвітлюються історичні та соціально-культурні віхи розвитку тисячолітнього Ніжина.














середа, 19 березня 2025 р.

Поетичні зустрічі в бібліотеці

 

Триває Національний тиждень читання поезії 2025 — «Пісня тисячі голосів». Саме поезія один із  способів  почути одне одного.

19 березня, у межах програми Тижня, у читальному залі бібліотеки ДНЗ «Ніжинський професійний ліцей»  спільно з бібліотекою-філіалом № 2 Ніжинської ЦБС організовано та проведено зустріч здобувачів освіти з ніжинською поетесою, психологинею Світланою Лесик, відомою в поетичних колах як Лана Місячна.

Пані Світлана в душевній розмові з присутніми акцентувала увагу на важливість українського поетичного слова у боротьбі з російською навалою, адже слово теж може бути дієвою зброєю. З уст гості звучали власні поезії про Україну, про мужність, почуття,  стійкість усіх, хто об’єднався у боротьбі за волю і майбутнє України.

 На виставці «Поезія в пікселі» були представлені поетичні твори поетів-військових, які із зброєю в руках нині захищають нашу країну. Їх поезія сильна і пронизлива, бо ті, хто бачив війну на власні очі, найточніше відображають дійсність російсько-української війни.

Бібліотекар бібліотеки-філіалу Ольга Гавриленко підготувала добірку зворушливих поезій українських відомих та молодих поетів, які вболівають за долю України.  

Вдячні  Світлані Лесик за можливість доторкнутися почуттями та емоціями до мотивуючої та надихаючої поезії. Чекаємо на нові творчі доробки та зустрічі.