пʼятниця, 24 січня 2025 р.

Пам'ятаємо історію: 27 січня - День пам'яті жертв Голокоосту

                                     

        27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.
        Варто нагадати, що Голокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
        Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. 
Пам’ятаймо ж про це, згадуючи мільйони жертв Голокосту та вшановуючи їхню пам’ять!
Тематична добірка інформаційних матеріалів 
Пропонуємо добірку важливих кінострічок та книг про події тих часів, які вкотре нагадують про уроки однієї з найжахливіших трагедій в історії людства
1. "Вибір Софі" 


3. "Іда" -  неймовірної краси кіно про черницю Анну, яка намагається віднайти правду про своє минуле та своїх батьків-євреїв, убитих під час війни німцями. Події відбуваються в 60-ті й розкривають багато неприємних проблем, зокрема післявоєнні репресії, колабораціонізм. В основі стрічки – особиста історія режисера Павла Павліковського: в дитинстві він дізнався, що його бабуся з батькового боку була єврейкою й загинула в одному з концтаборів.

4. "Хлопчик в смугастій піжамі" Це сміливий та жорстокий фільм про дружбу двох дітей з "двох різних світів". Шмуель є в'язнем концтабору, а Бруно – син німецького солдата.

Бруно не знає, що відбувається в таборі та не відчуває ненависті до інших людей. Він намагається зрозуміти, чому Шмуель не може залишати територію табору.

5. Життя прекрасне"  - Це водночас життєрадісний та страшний фільм про Другу світову війну. Стрічка показує, на що готові люди заради своїх близьких. 

6. Клара Крамер "ВІЙНА КЛАРИ": правдива історія дівчини про  дивовижний порятунок від нацистів

7. Нове видання Українського центру вивчення історії Голокосту Мікаель Гауптман «Забуті могили»

8. Нове видання у серії «Бібліотека спогадів про Голокост»: Історія Марти

Немає коментарів:

Дописати коментар