21 вересня - Міжнародний день миру.
Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба з російською агресією на території нашої країни.
Довідка про Міжнародний День Миру
Міжнародний День Миру відзначають 21 вересня щороку з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. Це день всесвітньої відмови від насильства й заклик до глобального припинення вогню. Вперше це свято почали відзначати в 1981 році, тоді його святкували у третій вівторок вересня, у день відкриття сесії ООН. Проте, з 2002 року, Генеральна Асамблея ООН ухвалила рішення перенести святкування на 21 вересня, щоб щорічно нагадувати всьому світу про важливість миру.
Цього дня ООН закликає всі країни тимчасово зупинити військові дії та припинити насильство, хоча б на 24 години. Це символічний крок, який підкреслює, що лише через мирний діалог і переговори можна досягти сталого прогресу й користі для людства. Війни та агресія не можуть бути засобом вирішення конфліктів, вони лише завдають горя і розрухи.
Одним із символів цього дня є Дзвін миру, відлитий із монет, зібраних дітьми з 60 країн світу. На ньому викарбувано просте, але сильне послання: «Хай живе мир у всьому світі». Дзвін був подарований ООН Японією в 1954 році й тепер щороку лунає двічі: один раз у день весняного рівнодення і другий – на Міжнародний день миру. Генеральний секретар ООН особисто дзвонить у Дзвін, щоб символічно оголосити мир усьому світу.
Пропонуємо тематичну добірку інформаційних матеріалів, сценаріїв, презентацій та вебресурсів.
- У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ "Про День миру"
- Вірші Надії Красоткіної про мир та війну...
- Війна в Україні та мирне життя: 10 книжок, які варто прочитати
- Книги про ціну миру
- 9 книг про війну в Україні, які допоможуть зрозуміти реалії українців та російське вторгнення
- Активності до Міжнародного дня миру
- Презентація «За мир у всьому світі – це значить за життя» (до Міжнародного дня миру)
- Презентація "День миру- 21 вересня"
- ДЕНЬ МИРУ. Матеріали до виховної години«Я будую мир в сучасній Україні»
- Гра-тренінг "Урок миру і дружби"
- Виховний захід "Прагнемо миру" (з елементами тренінгу)
Назва країни Символ миру Пояснення Японія Голуб Голуб - це символ миру та щасливого майбутнього в японській культурі США Оливкова гілка Оливкова гілка символізує мир і об'єднання в американській символіці Індія Ашока-чакра Ашока-чакра (колесо) - символ спокою і духовності, який зображений на національному прапорі Греція Гірлянда оливок Оливкова гірлянда в Греції використовується для висловлення миру та перемоги Україна Голуб Голуб — прагнення до польоту, свободи, миру Таїланд Білий слон Білий слон - священний символ миру і мудрості в Таїланді Колумбія Голубиця Голубиця - символ миру, який став частиною національного герба Колумбії Швеція Жоржина Жоржина - символ миру та нейтралітету в Швеції, яка використовується на її прапорі Італія Оливка Оливка - символ миру і є частиною італійської культури і кухні Велика Британія Мак Мак - символ вшанування пам'яті загиблих військових і промовляє про надію на мир А в нас війна, яка вбиває все
Я дякую, що ще живу і мрію,
Милуюсь квітами, що зацвіли.
Що маю в серці віру і надію,
Що дні мої хорошими були.
Я вдячна долі за тепло і світло,
Що ще дарує сонечко мені.
Що все довкілля радісно розквітло,
І не здолали серце дні сумні.
Тож дякую за щастя і за долю
Та зустрічаю радісно весну.
Як краплі крові маки скрізь по полю…
Я проклинаю цю страшну війну.
Що у дітей дитинство відібрала,
І що синочка в мами більш нема…
А скільки люду в засвіти послала…
І в душах поселилася пітьма…
Життя найбільша цінність для людини,
А в нас війна, яка вбиває все…
І кожної наступної хвилини,
Вона розруху нам і смерть несе.(Надія Красоткіна)
Немає коментарів:
Дописати коментар