понеділок, 24 лютого 2025 р.

Леся Українка: нестримна геніальність європейки і витончена українська душа...

 

25 лютого - день народження видатної української письменниці Лесі Українки -  поетеси, драматургині, перекладачки, громадської діячки, філософині.  Пропонуємо добірку цікавих матеріалів про велику українку.

ТЕСТ:  Леся Українка: відкриваємо несподіване



10 іпостасей Лесі Українки: нестримна геніальність європейки і витончена українська душа

Літературна вікторина  до дня народження Лесі Українки






середа, 19 лютого 2025 р.

Добірка матеріалів (презентації, вікторини, онлайнтести, сценарії, покликання на сайти, вебресурси) до Міжнародного дня рідної мови






     Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

     21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

 Матеріали до проведення
 Міжнародного дня рідної мови

Вікторини, тести онлайн на знання української мови

Покликання на файл Сучасний український правопис

Національні вебплатформи для вивчення та удосконалення української мови



понеділок, 17 лютого 2025 р.

Пам'яті Героїв Небесної Сотні: віртуальна інформаційна виставка

    20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні. 
    Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.

Презентуємо  видання Національного музею Революції Гідності, які містять документальні матеріали про доленосні для сучасної України події Майдану та стануть корисним джерелом для проведення виховних заходів.


 




середа, 12 лютого 2025 р.

Безмежна вдячність за подаровані книги!

     

     День дарування книг ще попереду, а ми вже маємо перші щедрі та цінні подарунки!
        Ми щиро вдячні кожному, хто долучився до цієї благородної справи. Дякуємо Інні Донець та завідувачці бібліотеки-філіалу № 2 Ніжинської ЦБС Ніні Івасенко за чудові сучасні видання українською мовою.

    Ваша підтримка є надзвичайно важливою для нас!
    Тож сердечно дякуємо кожному дарувальнику за їх щедрі і шляхетні жести щирої любові та поваги до бібліотеки – за подаровані ними книги, за теплі посмішки і радість спілкування!
    Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу бібліотеку та ознайомитися з новими надходженнями!







понеділок, 3 лютого 2025 р.

Бібліотека ДНЗ "НПАЛЧО": добірка навчально-методичних ресурсів до Дня безпечного Інтернету

 

  День безпечного Інтернету, який у 2025 році відзначається 11 лютого,  має на меті долучити до співпраці дітей і молодь, батьків і вихователів, освітян, педагогів і соціальних працівників, представників індустрії та політиків, надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.

Є багато шляхів зробити це:
     Пропонуємо скористатися добіркою навчально-методичних ресурсів для проведення інформаційних годин, інших заходів, спрямованих на формування навичок безпечного користування Інтернетом.

Матеріали бібліотеки ДНЗ "НПАЛЧО":
  1. Інтелектуально-розважальна вікторина «Безпечний Інтернет»
  2. Презентація "Види шахрайства в Інтернеті"
  3. Презентація пізнавально-розважальної гри  "Інтернет без загроз"

Відеоурок 1 – Захист дітей онлайн
Відеоурок 2 – Сексуальний шантаж
Відеоурок 3 – Секстинг
Відеоурок 4 – Секс-чатинг
Відеоурок 5 – Грумінг
Відеоурок 6 – Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти

     Діти й молодь можуть допомогти покращити Інтернет, поводячись в онлайні позитивно та ввічливо, захищаючи онлайнову репутацію як власну, так і інших, використовуючи позитивні можливості створення, залучення та поширення контенту онлайн.
·        Батьки й вихователі відіграють важливу роль у натхненні та підтримці дітей і молоді використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо шляхом забезпечення відкритого діалогу з дітьми, навчання їх використовувати безпечні й позитивні технології, а також подаючи приклад поведінки.
·        Представники і представниці освітянської спільноти та соціальної сфери можуть допомогти покращити Інтернет через формування в учнів та учениць навичок цифрової грамотності шляхом розвитку критичного мислення, що дозволить їм гарно орієнтуватися в онлайновому світі. Вони можуть демонструвати власні приклади онлайнової поведінки учням і студентам, а також надихати їх створювати власний контент і робити позитивні вибори онлайн.
·        Кожний і кожна відповідальні за створення позитивного різноманіття онлайн. Ми всі можемо просувати позитив, коректно спілкуючись онлайн та демонструючи повагу до інших, шукаючи позитивні можливості творити та спілкуватись. Ми всі можемо відповідати на онлайновий негатив, повідомляючи про неприйнятний або нелегальний контент.