вівторок, 28 травня 2024 р.

Третя антифейкова інтелектуальна гра «НотаЄнота» на тему "Не дай себе обманути" - проведена!

 


Третя антифейкова інтелектуальна гра «НотаЄнота», присвячена темі фейків та маніпуляцій на тему «Не дай себе обманути!» - проведена.  28 травня 2024 року у бібліотеці ДНЗ «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області» здобувачі освіти успішно і з користю подолали 4 раунди гри. Учасники гри побачили, як працюють фейки, що  стосуються тверджень про рекорди, які встановила або не встановила Україна і українці, і якими б нам хотілося  пишатися; як за допомогою спеціальної мови нас вводять в оману; порозгадували ребуси, а також вчилися  розрізняти фотофейки, згенеровані штучним інтелектом.

Відповіді учасників оцінювало медіаграмотне, об’єктивне та справедливе журі у складі Наталії Музирі, практичного психолога ліцею та Ніни Івасенко, завідувачки бібліотеки-філіалу № 2 Ніжинської централізованої бібліотечної системи.

Перемогу отримала команда «Пумба», яка набрала 19 балів. Вітання переможцям! Дякуємо всім за участь і робимо висновок: все, що ми бачимо, чуємо та читаємо варто сприймати та оцінювати критично.

Ми вдячні автору Альоні Романюк  і організаторам освітнього курсу “НотаЄнота», який проведений за підтримки Фонду «Партнерство задля стійкості України»”!













Використовуйте у своїй роботі 😊

🔵 https://notaenota.com — це сайт НотаЄнота, на якому ми розміщуємо раунди з різних ігор, щоб ви могли поєднати їх і створити свою гру. 
 
🔵  https://zminotvortsi.org/courses — тут є безліч навчальних курсів для просвіти учнів, які пояснять, як влаштовано сфери сучасного світу. Серед тем: стосунки, держава і політика, медіа та інформація, військова справа, культура, економіка та інші. 

🔵 https://fakeless.org (https://fakeless.org/) — тут ви знайдете ігри та плакати повʼязані з медіаграмотністю і прокачкою критичного мислення. Там і про гаджети, і про новини, і про те, як наш мозок реагує на дезінформацію.

🔵  https://fitinfakten.org (https://fitinfakten.org/) — тут зібрані настільні та онлайн-ігри, які допоможуть прокачати вже наявні навички в медіаграмотності й набути нових. Серед ігор: країна легенд, лото з медіаграмотності, медіа-млин та інші.

🔵 null — це ресурс, що допоможе вам створювати ребуси самостійно.


пʼятниця, 17 травня 2024 р.

18 травня - День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу: інформаційний дайджест

 Добірка матеріалів та вебресурсів

Всеукраїнський конкурс уроків 
«18.05. Право на пам’ять»

середа, 15 травня 2024 р.

Подорожуємо музеями онлайн: До Міжнарподного дня музеїв

 


18 травня відзначається Міжнародний день музеїв. Пропонуємо добірку найцікавіших закордонних і українських онлайн-музеїв, які можуть допомогти урізноманітнити уроки чи вільний час.

Музей-квартира родини Івана Франка в Києві
Національний художній музей України
                                               ЗАКОРДОННІ МУЗЕЇ
Стоунхендж у Великій Британії
Лувр у Парижі
Білий дім у Вашингтоні
Британський музей у Лондоні
Музеї Ватикану
Музей Ван Гога в Амстердамі
Театр-музей Сальвадора Далі в Іспанії
Національний музей природознавства у Вашингтоні
Музей сучасного мистецтва імені Ґуґґенгайма в Іспанії
Бельведер в Австрії
Національний автомобільний музей в Австралії

четвер, 9 травня 2024 р.

Вишиванка: душа та символ України


    Вишиванка символізує родинну пам'ять та вважається оберегом від усього лихого. Вона є символом краси, міцного здоров'я та щасливої долі. Науковці стверджують, що у національному вбранні народ завжди кодує свої «щастя і долю, життя і волю», як про те йдеться в обрядових народних піснях. 
    Історія вишиванки має глибоке коріння, адже елементами вишивки прикрашався ще одяг скіфів, які проживали на землях сучасної України ще до нашої ери. Тож, знаймо і шануймо традиції нашого народу!
    Пропонуємо добірку сценаріїв, інформаційних матеріалів, виховних заходів, вебресурсів до Всесвітнього дня вишиванки

Панас Мирний - перший симфоніст української прози: цікаві факти з життя письменника (до 175-річчя з дня народження)


    


    Чи відомо вам, що Панас Мирний, відомий талановитий український письменник, у житті відзначився, як тиха, скромна і дуже працьовита людина? Так, цей український письменник вважається чи не найпліднішим серед усіх інших. Він добре знав народ, уболівав за долю України. У своїх творах зумів розкрити неповторність, красу і мелодійність української мови. В історію української літератури письменник увійшов як автор реалістично-психологічної прози. Бібліотека ДНЗ "Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області" пропонує відеопрезентацію про цікаві факти з біографії письменника.

вівторок, 7 травня 2024 р.

Вчимося протистояти фейкам та ворожим вкидам навколо історичних подій

 




07 травня 2024 року, напередодні Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр., у бібліотеці ДНЗ «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області» із здобувачами освіти закладу проведено антифейкову інтелектуальну гру «НотаЄнота» @notaenota1, присвячену темі фейків, маніпуляцій та ворожих вкидів навколо історичних подій. Це вже другий захід із освітнього курсу антифейкових інтелектуальних ігор “НотаЄнота” за підтримки Фонду «Партнерство задля стійкості України».

У ході гри учасники успішно пройшли чотири раунди, під час яких виявляли фейки, перевіряли знання історії та історичних постатей, розвінчували  міфи ворожої пропаганди, пригадували народну мудрість.

Відповіді учасників оцінювало об’єктивне та справедливе журі у складі Наталії Музирі, практичного психолога ліцею та Ольги Гавриленко, бібліотекаря філіалу № 2 Ніжинської централізованої бібліотечної системи. Перемогу виборола команда «Вільні духом», яка набрала 16 балів. Вітаємо переможців та учасників!

Було корисно та пізнавально! Радіємо, що сучасна молодь уміє відбивати інформаційні атаки, володіє навичками критичного мислення та спроможна протистояти ворожим маніпуляціям.

Здобувачам освіти для ознайомлення запропоновано інформаційні матеріали та ключові тези Українського інституту національної пам’яті до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни, підготовлена тематична виставка літератури.

Дякуємо організаторам освітнього курсу та готуємося до нових зустрічей на іграх “НотаЄнота”!













понеділок, 6 травня 2024 р.

Інформаційні матеріали до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 


Як цікаво провести виховний захід