Джерело: Українська Бібліотечна Асоціаціяhttps://ula.org.ua/news/4544-bezpeka-bibliotek-chytachiv-i-spivrobitnykiv-pid-chas-i-pislia-pandemii-covid-19?fbclid=IwAR3-83knmDOagy6xUBkXbWMLk9xtV0Gcark5eU6rIw5iKNwN-m_e8WayW0gШановні бібліотекарі, будь ласка, зверніть увагу на такі важливі аспекти нашої роботи в умовах пандемії:
1. Бібліотеки мають залишатися безпечним місцем і для користувачів, і для бібліотекарів.
2. Важливо спланувати дії, щоб усунути ризик зараження населення після закінчення карантину, коли бібліотеки відкриються для громадськості.
3. Дуже важливо обговорити багато питань, зокрема, як безпечно приймати книги, коли читачі почнуть повертати їх після завершення карантину, зрозуміти і пояснити працівникам бібліотек, як довго вірус зберігається на різних поверхнях – папері, картоні, пластику, щоби це було безпечно і, водночас запобігти руйнуванню документів зайвою і небезпечною дезінфекцією.
4. Треба подумати про захисний одяг, маски і рукавички для бібліотекарів і прибиральниць, про дезінфікуючі засоби і про можливість регулярно мити руки.
"Мені ніколи не спадало на думку, як важливо спланувати роботу після карантину, щоб зберегти колекції та зробити бібліотечні будівлі безпечними для користувачів і бібліотекарів", - сказала одна з учасниць вебінару.
"Я поділюсь цим зі своїми колегами та закличу до дій адміністрацію бібліотеки: настав час спланувати нашу безпечну роботу після карантину", - підкреслила інша учасниця.
Рекомендується застосовувати наступні правила поводження з бібліотечними книгами, що повертаються читачами до фондів бібліотек:
Лариса Лугова, віцепрезидентка ВГО Українська бібліотечна асоціація
|
Вас вітає бібліотекар ДНЗ "Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області"
Нормативні документи. Вибір підручників
вівторок, 14 квітня 2020 р.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар